http://www.Yashilmisho.com
Email: info@Yashilmisho.com
Print: 1400/06/31
خانه
چهارشنبه 18 ارديبهشت 1392

«مهار بیابان زایی» برنده جایزه اجلاس جهانی رسانه ها شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به نقل از سبزپرس، تارنمای محیط زیستی «مهار بیابان زایی» متعلق به محمد درویش،‌ عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع و وبلاگ نویس معروف ایرانی موفق شد جایزه نخست اجلاس جهانی رسانه ها را که در آلمان برگزار می شود از آن خود کند.

اجلاس جهانی رسانه‌ها اجلاسی که قرار است روزهای بیست و هفتم تا بیست و نهم خرداد ماه سال جاری با عنوان: « آینده رشد در اقتصاد، ارزش‌ها و رسانه‌ها» در شهر بن جمهوری فدرال آلمان برگزار شود. به همین منظور از سه ماه پیش فراخوان نهمین دوره مسابقات بین‌المللی انتخاب بهترین فعالان آن لاین جهان منتشر شد که بالغ بر ۵۵۸۴ وبلاگ، پروژه، وبسایت و شخصیت حقیقی از سراسر دنیا برای این فراخوان ثبت نام کردند.

هیأت داوران این رقابت بین‌المللی، در مدت ۲۶ روز به بررسی پرونده ثبت نام شدگان پرداخت و نهایتا از بین کاندیداها، ۳۶۴ نامزد را در ۱۴ زبان و ۳۴ رشته گوناگون گزینش و به مرحله نهایی هدایت کنند.

تارنمای «مهار بیابان زایی» تنها تارنمای ایرانی و تنها وبلاگ فارسی زبانی بود که در این میان انتخاب شد و به همراه سیزده تارنمای دیگر کاندیدای یکی از موضوعات اصلی، این مسابقه یعنی: جایزه اجلاس جهانی رسانه‌ها شد.

در این مرحله، تارنمای فینالیست‌ها از روز چهاردم فروردین به معرض قضاوت عمومی گذاشته شدند تا مخاطبان برترین ها را با رای خود انتخاب کنند.

«مهار بیابان زایی» که پیش از این در سال ۲۰۰۹ موفق شده بود عنوان سومین وبلاگ محبوب محیط زیستی جهان را از آن خود کند، ظهر امروز سرانجام موفق شد با کسب ۴۶ درصد آرا در رقابتی تنگاتنگ با رقبای روسی، ‌فرانسوی و اسپانیایی صدر نشین این دوره از مسابقات شود و عنوان نخست جایزه اجلاس جهانی رسانه ها را از ان خود کند.

بعد از تارنمای مهار بیابان زایی به ترتیب تارنمای کاربران دیگری از کشورهای اسپانیا، روسیه و فرانسه عنوان دوم تا چهارم را از آن خود کردند.

محمد درویش،‌ یکی از محبوب ترین و فعال ترین چهره های محیط زیستی کشورمان در سال های اخیر بوده که هم اکنون به عنوان عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع ایران مشغول فعالیت است.