سه شنبه 25 مهر 1396

  ۲موضوع تهدید کننده آینده؛ ترامپ و محیط زیست

  ۲موضوع تهدید کننده آینده؛ ترامپ و محیط زیستمعاون امور زنان در ریاست جمهوری گفت: زیاده خواهی انسان خودسری همچون ترامپ و بی توجهی مردم به محیط زیست آینده را به خطر می اندازد.

  به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در آئین بزرگداشت هفته ی پیوند اولیا و مربیان گفت: باید در خانواده ها همدلی موج زند، باید فضای نشاط و نقد و تعامل در خانواده فراهم شود و این پیوند در مدرسه شکل گیرد.

  وی افزود: نباید منتظر بمانیم فرزندان ما از روی نا آگاهی درگیر آسیب های اجتماعی شوند و بعد به دنبال راه حل باشیم‌. باید برای دانش آموزان فضای اعتلای روحی و روانی را در خانواده و مدرسه فراهم‌شود.

  وی با اشاره به بیانات ریاست جمهوری در اول مهرماه  گفت: ما باید بیش از محفوظات به مهارت های زندگی بپردازیم. روحیه کار و تلاش باید از دوره ابتدایی آغاز شود. در بسیاری از مدارس دنیا، بچه ها الفبای کار را از مدرسه یاد می گیرند. 

  معاون امور زنان در ریاست جمهوری با اشاره به دو موضوع که آینده را تهدید می کند، گفت: زیاده خواهی انسان خودسیر همچون ترامپ و  بی توجهی مردم به محیط زیست آینده را به خطر می اندازد.

  ابتکار گفت: تنها شعار می دهیم اما آموزش عملی به فرزندانمان نمی دهیم. امروز اگر در خانواده و زنان و کودکان مشکل داریم به همین دلیل است. آسیب ها فراگیر است. متاسفانه فرزندان ما در گروه همسالان، خیابان و کوچه در معرض خطرند.

  معاون امور زنان در ریاست جمهوری بیان کرد: آگاهی اصل است. اگر این شناخت اتفاق نیفتد فرزندان نمی توانند از حقوق خود دفاع کنند و از آسیب ها دور بمانند. 

  ابتکار گفت: ما در کنار وزارت آموزش و پرورش هستم. اعتقاد داریم ریشه آسیب ها در آموزش است. متاسفانه نتوانسته ایم مفاهیم را به زبان امروز و سیاست تبدیل کنیم.

  وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل برخی از ملاحظات در گذشته زمینه ظهور آسیب ها را فراهم کردیم.

  وی با اشاره با خشونت خانواده ها گفت: لایحه امنیت اجتماعی زنان از سوی دولت ارائه شده است. 

  ابتکار گفت: آماده ایم در قالب تفاهم نامه با انجمن و اولیا به موضوعات مختلف بپردازیم.   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net