چهارشنبه 7 تير 1396

  تأکید محیط زیست به اجرای سریع طرح جامع فاضلاب تهران

  رئیس محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به اهمیت تصفیه فاضلاب های خانگی در شهر تهران، طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود.
  محمدحسین بازگیر رئیس محیط زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اهمیت تصفیه فاضلاب شهری اظهار داشت:تصفیه فاضلاب های خانگی در شهر تهران از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود.
  وی ادامه داد:واحدهای خدماتی مانند بیمارستان ها، واحدهای تولیدی و کارخانه ها باید  فاضلاب هایشان را  تصفیه کنند و بعد از آن  فاضلاب را در آب های زیرزمینی و جاری رها کنند.
  رئیس محیط زیست استان تهران با اشاره به تخلف بعضی از واحدهای تولیدی و یا بیمارستان ها در زمینه رها کردن فاضلاب به آب های زیرزمینی و جاری، گفت:برخی از واحدهای تولیدی و بیمارستان ها دارای تصفیه خانه هستند ولی فاضلاب تصفیه نشده را دور از چشم ماموران و کارشناسان محیط زیست در آب های زیرزمینی و جاری رها می کنند، که لازم است هموطنان در صورت مشاهده، تخلفات را به محیط زیست اطلاع بدهند.
  بازگیر با اشاره به حساسیت محیط زیست به پساب های بیمارستانی و واحدهای تولیدی تأکید کرد:حجم تصفیه خانه بعضی از واحدهای تولیدی با میزان پساب آن برابری نمی کند، از این رو بخش قابل توجهی از پساب تصفیه نشده وارد محیط زیست می شود.
  رئیس محیط زیست استان تهران با بیان اینکه کیفیت آب متاثر از کمیت آن است، گفت:دبی بالای آب رودخانه کن موجب پایش آب از آلودگی ها می شود، اما این آلودگی در رودخانه ای با دبی پایین ماندگار می شود و اثرات مخربی برای محیط زیست دارد.
  وی با اشاره به نیاز شهر تهران به آب های زیرزمینی تاکید کرد:بخش عمده آب مصرفی تهران از منابع زیرزمینی تامین می شود.
  بازگیر تاکید کرد:با مشارکت مردم در ارائه گزارش واحدهای متخلف، می توانیم نسبت به اجبار آن ها برای تصفیه فاضلاب اقدام و با تخلف زیست محیطی آن ها مقابله کنیم.


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net