پنجشنبه 6 خرداد 1395

  نابودی 350 متر ازمراتع و جنگل‌های کشور دریک ثانیه!

  مدیرکل زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بقای بسیاری از صنایع به حفظ تنوع زیستی بستگی دارد.

  به گزارش خبرنگار«محیط زیست»‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه البرز، حمیدگشتاسب میگونی امروزچهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی تنوع زیستی که در مجتمع ایثار شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار کرد: به دلایل مختلف، عرصه ‌های طبیعی و محیط زیستی جهان طی سال‌های اخیر آسیب های فراوانی دیده است.

  وی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد قاچاق تنوع زیستی در دنیا بعد از قاچاق مواد مخدر دررتبه دوم قرار دارد.

  گشتاسب میگونی افزود: به عنوان مثال سالانه ۲۵۰ میلیون قورباغه از کشورهایی نظیر هند و سریلانکا به کشور فرانسه صادر می‌شود که این اقدامات تبعات ناگوار زیادی به همراه دارد.

  وی ادامه داد: کتابخانه حیات جهان در حال حاضر درحال نابودی است و زنگ خطر نابودی محیط زیست در اکثر مناطق جهان به صدا درآمده است.

  مدیرکل زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: درحالی شاهد نابودی محیط زیست هستیم که تنوع های زیستی دردنیا به طور کامل شناسایی نشده‌اند.

  مدیرکل زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست ابراز کرد: بیش از ۳۰ تا ۵۰ میلیون گونه زیستی در جهان اعلام شده که از این میزان تنها پنج درصد شناسایی شده است.

  گشتاسب میگونی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد بقا و دوام بسیاری از صنایع در جهان به حفظ تنوع زیستی بستگی دارد.

  این مسئول تصریح کرد: دولت‌های مختلفی در جهان سرمایه گذاری کلانی برای حفظ منابع زیستی می کنند این در حالی است که در سرزمین ما شتاب بالایی در نابودی این منابع گرفته شده است.

  وی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم اهتمام ویژه ای برای حفظ و توسعه محیط زیستی کشور دارد، افزود: دولت یازدهم برنامه‌ها و طرح های ویژه ای برای ادامه روند تخریبی محیط زیست کشور اجرایی می کند.

  وی ابراز کرد: متاسفانه شتاب تخریب محیط زیست از سرعت اجرای بسیاری از این طرح ها بیشتر است و همین زنگ خطری جدی محسوب می شود.

  گشتاسب میگونی در پایان گفت: در هر ثانیه ۳۵۰ مترمربع از مراتع و جنگل های کشور نابود می‌شود از این رو همه مسئولان در بخش های مختلف باید نسبت به حفظ محیط زیست اهتمام داشته باشند.


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net